A pandémia következtében egyre többen dolgoznak távmunkában, a külföldről történő munkavégzés pedig életstílussá vált. A digitális nomád élete pedig nem csak rendkívül változatos, hanem sokak számára vonzó is.
Digitális nomádok járják Európát
Egyre több ország kínál digitális nomád vízumot, vagy csábítja különböző kedvezményekkel a távmunkásokat. A Norton Finance most megvizsgálta az európai fővárosokat és felállította azoknak a toplistáját, amelyek a digitális nomádok számára a legolcsóbbak lehetnek.
A vizsgálatban megnézték az átlagos bérleti díjat, rezsiköltségeket, közlekedési díjakat, az étkezés árát, az edzőteri és internetes költségeket is.
Az első helyen az észak-macedóniai Szkopje áll, a második helyen Szarajevó végzett, a harmadik pedig Moldova fővárosa, Kisinyov lett.
Budapest is igen jól szerepelt a rangsorban, összesítésben a hetedik helyre került.
A spektrum másik végén Európa legdrágább városai állnak, amelyek közé tartozik Koppenhága és Dublin is. Ezekben a fővárosokban a bérleti díj átlagosan ötször magasabb, mint az első tíz legolcsóbb városok esetében.
Budapest a top tíz legolcsóbb európai főváros között
- Szkopje, Észak-Macedónia
- Szarajevó, Bosznia-Hercegovina
- Kisinyov, Moldova
- Szófia, Bulgária
- Bukarest, Románia
- Belgrád, Szerbia
- Budapest, Magyarország
- Varsó, Lengyelország
- Vilnius, Litvánia
- Riga, Lettország
Ezt olvastad már?
A világ egyik legelismertebb turisztikai lapja, a Condé Nast Traveler nemrégiben bejelentette az idei Readers’ Choice Awards díjazottjait. Ezek között két budapesti szálloda is helyet kapott. Az Aria Hotel Budapest ötödik helyezést ért el a közép- és dél-európai hotelek között. Az Anantara New York Palace Budapest Hotel a hetedik helyen végzett.
Lelépő