Lelépő
Image default

Így fog kinézni az Új Nemzeti Galéria a Városligetben

Amennyiben az Új Nemzeti Galéria kivitelezése 2025-ben megkezdődhet, az intézmény még ebben az évtizedben megnyitja kapuit a Városligetben – tájékoztatta a Városliget Zrt. az MTI-t.

A közlemény szerint az Új Nemzeti Galéria érvényes és végrehajtható építési engedéllyel rendelkezik. A beruházás elindulásához szükséges a most elindult feltételes közbeszerzési eljárás lefolytatása, amelynek eredménye alapján a kormány döntést tud hozni a kivitelezés megindításának feltételrendszeréről – írták.

A korábban elbontott Petőfi Csarnok helyén épülő intézmény a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria egyesített modern kori kollekcióját fogadja majd be.

A közlemény szerint az Új Nemzeti Galéria megnyitását követően – a világon egyedülálló módon – egyetlen sétatengelyen lesznek bejárhatók a fotográfia, a néprajz, a zeneművészet és a képzőművészet legjelentősebb nemzeti kiállítóhelyei a Városligetben.

Azt írták, Magyarország kormánya továbbra is elkötelezett az Új Nemzeti Galéria városligeti felépítése mellett. Ez nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a megújult Városliget Európa legkomplexebb és legvonzóbb kulturális negyedévé váljon, és

így felkerüljön Európa kulturális térképére.

Az új múzeum terveit nemzetközi építészeti tervpályázaton választotta ki a bírálóbizottság. Az épület az építészeti Oscar-díjat jelentő Pritzker-díjas japán SANAA építésziroda tervei alapján valósul meg.

A közlemény szerint a tervezett új épület helyén korábban több mint 130 évre visszamenőleg épületek álltak.

Emlékeztettek arra, hogy 1885-ben itt nyílt meg az Iparcsarnok grandiózus épülete.

Éppen ezért megvalósítása nem jár zöldfelület-veszteséggel. A Liget Budapest projekt teljeskörű megvalósítása több tízezer négyzetméterrel bővíti a Városliget zöldfelületét. Ez projekt kezdetén lévő 60 százalékról 65 százalékra, az egyéb, korábban lebetonozott területek visszazöldítésével valósul meg.

A Liget Budapest Projekt jelenleg Európa legnagyobb léptékű kulturális városfejlesztési projektje. Célja a 100 hektáros budapesti Városliget átfogó fejlesztése, beleértve a park zöldfelületeinek és rekreációs funkcióinak, valamint évszázados intézményhálózatának megújítását és bővítését – áll a közleményben.

Lelépő, MTI, fotók: Liget Budapest

Kapcsolódó