Lelépő
Image default

Te tudod, hogyan kérj helyesen segítséget, ha bajba kerülsz túrázás közben?

A Bodajk közelében tett vasárnapi kirándulás váratlan fordulatot vett, amikor egy túrázó elesett és súlyos sérüléseket szenvedett a sziklás terepen. A móri önkormányzati és a bodajki önkéntes tűzoltók a mentőkkel együttműködve tudták csak a sérültet biztonságosan lehozni a hegyről. A mentőcsapat kötélbiztosítást alkalmazva érte el a sérültet, aki végül hordágyon került kórházba.

A baleset felhívja a figyelmet arra, hogy a természetben történő kirándulások számos veszélyt rejtenek, a Katasztrófavédők pedig arra is felhívják a figyelmet, hogy a biztonságos túrázáshoz milyen eszközökre van szükség. Közösségi oldalukon pedig azt is részletesen leírják, mit tegyünk akkor, ha bajba jutunk és segítségre van szükségünk.

Ezek a tudatos túrázók legfontosabb felszerelései

A Katasztrófavédelem által összeállított „cheklisten” megtalálható a túrabakancs, a feltöltött mobiltelefon és működő GPS használata. Az offline térkép kiemelkedően fontos az erdőben történő tájékozódás során. Ezen felül a tűzoltók azt is kérik,

mindig maradjunk a kijelölt úton.

Azt kérik, az út során ha valaki segítségért kiált, segítsünk is neki, ha pedig saját erőből nem boldogulunk, ne habozzunk hívni segítséget a 112-es számon.

Ezt mindenkinek tudnia kell

A Katasztrófavédelem részletesen felsorolta az is, hogy hogyan kell tőlük segítséget kérni, milyen információkat kell velük megosztani még mielőtt a helyszínre érnek. Fontos kérdések lehetnek például, hogy hányan vannak veszélyben vagy hány fő a sérültek száma. A segítségkérés során pontosan el kell mondani, mi történt, és

mennyire könnyű vagy nehéz megközelíteni a sérülteket.

A természetben való kirándulások során tehát mindig tartsuk szem előtt a biztonságot és a felkészültséget, hogy élvezhessük a természet szépségeit, miközben megfelelően tudunk reagálni váratlan helyzetekben.

Lelépő, fotók: Bodajk ÖTE

Kapcsolódó