„Valami durván beszínezte a Miskolcot átszelő patakot. A Kiss Ernő utcánál szivárog az üledékes szennyezés a Szinvába, ami már a Petőfi utcai hídnál narancssárga színű, opális elegyet alkot” – írja a minap.hu
A lap a patak elszíneződéséről videókat is készített, melyeket a közösségi oldalukon osztottak meg.
Úgy tudni, a kormányhivatal megbízásából a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ környezetvédő mérőközpontja is kinn járt a Szinvánál, és több ponton is mintát vettek a vízből további vizsgálatok miatt. Azt nézik meg, mennyire szennyező, mérgező a patak vize.
Forrás: Minap.hu


