Lelépő
Image default

Oktatóvideó készült arról, hogyan kell szakszerűen eltávolítani a kullancsot

A szabadban eltöltött idő nagyon értékes testi – lelki egészségünk szempontjából, így nem érdemes lemondani róla akkor sem, ha a gyakran találkozhatunk kullancsokkal.

300 betegséget is terjeszthetnek

Ahogyan azt a Lelépő is megírta, a korábban beköszöntött tavasz miatt idén a szokásosnál is  hamarabb lehet számítani az őshonos, valamint az újonnan megjelent Hyalomma kullancsok felbukkanására Magyarországon.

Ráadásul nem csak, hogy hamarabb támadnak, de

nagyobb számban is vannak jelen a természetben.

Dr. Kovács Anikó klinikai bőrgyógyász arra hívja fel a figyelmet, hogy a közel háromszáz betegséget terjesztő apró vérszívók nem a fákról esnek ránk. Sokkal inkább a magasabb fűszálakról, bokrok leveleiről kerülnek a testünkre. Hazánkban a kullancs okozta leggyakoribb két betegség a Lyme-kór valamint a vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladás.

A szakértő szerint

ha csípést észlelünk magunkon, akkor a legfontosabb tényező az időfaktor!

Minél tovább van a bőrünkben a kullancs, annál inkább nő a fertőzés veszélye. Felesleges időveszteség tehát orvoshoz fordulni, kivéve abban az esetben, ha nehezen vagy nem elérhető helyen van, például a hallójáratban.

Így távolítsd el biztonságosan a kullancsot

A Semmelweis Egyetem kisfilmjében azt mutatják meg, milyen eszközökkel és hogyan lehet otthon, biztonságosan eltávolítani a vérszívót. A videóban természetesen szó esik a csípés megelőzésének lehetőségeiről és az állat által terjesztett veszélyes betegségek elleni hatékony védekezésről is.

Ezt olvastad már a kullancsról?

Ha ilyen kullancs csíp meg, azonnal tedd tégelybe és küldd el a kutatóknak

Lelépő

Kapcsolódó