A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság működési területén az elmúlt héten két barnamedvével kapcsolatos észlelésre került sor – adta hírül a nemzeti park weboldalán.
Két észlelés is volt rövid időn belül
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság általa üzemeltetett kameracsapda 2023.07.24-én rögzített egy viszonylag nagytermetű barnamedvét. A másik megfigyelés egy lakossági bejelentéshez kötődik. 2023.07.29-én túrázók észleltek medvenyomot a Bükk központi részén, Szilvásvárad községhatárban.
Az előfordulási adatot a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság Természetvédelmi Őrszolgálat megerősítette.
Ahogyan a nemzeti park fogalmaz, több, mint egy éve találnak életjeleket, melyek a barnamedve folyamatos bükki jelenlétéről tanúskodnak. Kiemelik: azóta az erdőjárók nem jelezték közvetlen találkozásukat az állattal, ami egyértelműen igazolja, hogy a medve kerüli az ember közelségét.
Az Igazgatóság a bejelentett barnamedve előfordulásokat kivizsgálja.
„Megállapítható, hogy a faj egyedei a Bükk, illetve az Upponyi-hegység területén mozognak” – húzzák alá. Azt kérik, barnamedve észlelések esetén először az Igazgatósággal vegyék fel a kapcsolatot. Minden megalapozott (pontos helymeghatározással, esetleg fotóval alátámasztott) bejelentést a terepen megvizsgálnak.
A medve nem játék
Ahogyan arról a Lelépő is beszámolt, már tavaly októberben is jelezte a Bükki Nemzeti Park, hogy egy előző év májusától itt élő, kifejlett hím medve nagy valószínűséggel már áttelelhetett a Bükkben, és azóta is ott tartózkodik. Nos, a medve azóta is a népszerű túraútvonalak közelében élhet. A Bükki Nemzeti Park munkatársai pedig már nevet is adtak neki: Mihály.
Ahogyan azonban a mondás tartja, a medve nem játék, így hát a szakértők tanácsai alapján összegyűjtöttük, mire érdemes felkészülni, ha a Bükkben kirándulnánk és mit kell tennünk, ha összefutnánk Misivel.
Te tudod, mit tegyél, ha összefutsz a Bükkben Mihállyal, a medvével?
Lelépő