Húsz éve Sóskút büszkesége a Kokas-hegy oldalában alkotott, sóskúti fehér mészkövekből kirakott Szent Korona-ábrázolás. A mű környezetét idén rendbe tették, így ismét csodálatos látványt nyújt a magasból is.
2003-ban, Kurán Józsefné, a Jobb Sóskútért Közéleti Egyesület vezetőjének az ötletéből született meg az első Szent Korona ábrázolás a füves sóskúti domboldalban.
Egyedülálló Szent Korona ábrázolás
Akkor a cél az volt, hogy az ünnepen túlmenően megmutassák, hogy ha egy csapat rendelkezik kreativitással, jó ötlettel és lelkesedéssel, akkor minden anyagi nélkül is képes látványosat és pozitívat alkotni.
A mű 18 méter széles és 16 méter magas lett és helyi összefogásból jött létre.
Nem kímélte az idő vasfoga, de mindig voltak szorgos kezek
A Szentkorona Sóskút ékessége maradt, azonban az időjárás, a természeti körülmények, és a növényzet burjánzása nem kímélte e kuriózumot. 2018-ban egy csapat kitiszította környezetét, összerakták, fehér mésszel legújták, így ismét meséssé varázsolták a koronát.
Ahogy mondani szokás: az idő múlik feltartóztathatatlanul. A növényzet időközben újra birtokba vette, befedte a köveket.
A rendbehozatalra ezúttal a Sóskút Szárnyai Motorosklub vállalkozott.
2023. augusztus 20-ával már húsz éve, hogy a Szent Korona nemcsak jelképesen, de fizikai valójával is Sóskút fölé magasodik. Vonalai néha fényesen, néha homályosabban ragyognak, de mindig vannak, akik újra fényessé teszik.
Ezt olvastad már?
Az augusztus 20-i tűzijáték a nemzeti összetartozásunk egyik szimbóluma azon túl, hogy az államalapításunk ünnepének csúcsa is. Nem mindig élvezhettük azonban a csodálatos fényjátékot Budapest ikonikus látképe felett. A történelem viharai ugyanis egy időre elhallgattatták az ünnepet. Összegyűjtöttünk róla tíz érdekességet.
1956 után tíz évre betiltották – 10 érdekesség az augusztus 20-i tűzijáték történelméből
Forrás: Sóskútimesélőházak.blogspot.com