Amikor a nap sugarai először érintik a somogyi mezőket, valami varázslatos történik. A lágy párától átitatott levegővel érintkező bíborherék azonnal színpompás látványossággá válnak, amelyek magukban rejtenek egy kis titkot és sokszínűséget. A csodáról Kacs Dávid készített fotósorozatot.
A bíborhere
A bíborhere egy éves, áttelelő növény, rövid tenyészidejű, és a pillangósvirágúak családjába tartozik. Gyökérzete legfeljebb negyven-ötven centiméter mélységig hatol a talajba. A növény föld feletti részei sűrűn szőrözöttek.
Virágzata öt-nyolc centiméter hosszú, megnyúlt fejecskevirágzat, melyben nagyszámú bíborvörös pártájú pillangósvirág található. A méhalkatúak, például a háziméhek és a Bombus-fajok, fontos szerepet játszanak a megtermékenyítésben.
Varázsmező vár Somogyban
A somogyi bíborhere mezőről Kacs Dávid készített hihetetlenül látványos fotósorozatot. A párás napkeltében pompázó mezők mindig emlékeztetnek minket arra, hogy a milyen lenyűgöző varázslattal képes megajándékozni bennünket, ha megállunk egy pillanatra, hogy megéljük szépségét.
Ezt olvastad már?
A tavasz során Balaton-felvidéken is a természet egy varázslatos átalakuláson megy keresztül. Az ébredő természet egyik legszebb jelensége az akácfa virágzása, mely április végén olyan szépséges látványt nyújt, hogy a táj egészen festőivé válik.
Somogyi László, a balatoni túravezető ezt a jelenséget most egy teljesen új perspektívából mutatja be egy lenyűgöző drónvideón keresztül. A felvétel lenyűgöző pillanatokat rögzít a Balaton-felvidék csodálatos tájairól.
Csodálatos drónvideó készült arról, hogyan borultak virágba az akáctól a Balaton-felvidéki hegyek
Lelépő, fotók: Kacs Dávid hivatalos Facebook oldala